Ресурси

Ґест Гавз (Guest House, Inc.) – це реабілітаційний центр у штаті Мічиган в США, який за понад 65 років допоміг більш ніж шести з половиною тисячам римо-католицьких священників, монахів, семінаристів та монахинь одужувати від хвороби алкоголізму та інших залежностей.
Ґест Гавз почав допомагати Домові Преображення задовго до офіційного відкриття нашої програми одужання й надалі підтримує на шляху зростання та розвитку, ділячись з нами своїм досвідом
і знаннями.
2. Анонімні Алкоголіки
Анонімні Алкоголіки – це міжнародне Товариство чоловіків та жінок, які мають проблему з алкоголем. Товариство є непрофесійним, самостійним, само себе утримує, багатонаціональним, аполітичним і присутнім більш як у 180 країнах світу. Воно не має вимог щодо
віку або освіти. Членство є відкритим для кожного, хто бажає зробити хоч найменший поступ стосовно своєї проблеми з алкоголем.

Члени АА діляться своїм досвідом з усіма, хто шукає допомоги у вирішенні проблеми з алкоголем; вони здійснюють особисте служіння один-на-один, або пропонують "спонсорство" алкоголікові, який приходить в АА звідки б це не було.

Програма АА, викладена у Дванадцяти Кроках Анонімних Алкоголіків, пропонує
алкоголікові спосіб побудови життя, яке приносить задоволення без алкоголю. Цю програму обговорюють на зборах груп. Більше інформації та розклад зібрань АА можна знайти на інтернет сайтах Анонімних Алкоголіків.

  • Український Центр Обслуговування АА: тел.: (+38096) 527-8752, (+38099) 928-9378, (+38093) 573-0355; www.aa.org.ua; aa.ua.gso@gmail.com
  • Західний регіон АА України: www.aa-zakhid.org.ua
  • Київський Регіон АА України: www.aa-inter.kiev.ua
  • Всесвітня служба Анонімних Алкоголіків / Alcoholics Anonymous World Services (AAWS): www.aa.org
  • Офіційний сайт Європейського Товариства АА: www.aa-europe.net


"У всій довгій, темній, похмурій історії проблеми алкоголізму найяскравішим променем надії та допомоги є Анонімні Алкоголіки!"
Гері Клайнбелл (1984)

Такий висновок має два важливі наслідки: по-перше, АА і багато програм одужання, в тому числі 12 Кроків, які вийшли з неї, сьогодні є найбільш ефективними і широко доступними ресурсами; по-друге, всім, хто надає допомогу жертвам алкоголізму та наркоманії варто ознайомитися з АА та іншими групами 12 Кроків як-от Ал-Анон, АН та Анонімні "Ненажери".

Попри те, що АА не охоплює всіх (і на те не претендує), протягом багатьох років своєї діяльності, починаючи з 1935 року в місті Акрон, штат Огайо, Товариство дало змогу декільком мільйонам алкоголіків досягти тверезості й одужати. Усі групи 12 Кроків мають одну головну мету: допомогти алкоголікам припинити пити і досягнути тверезості, опираючись на 12 Кроків і 12 Традицій АА.
Ал-Анон започаткували Лоїс і Енн, дружини співзасновників АА. Це 12-ти крокова програма для подружжя, сім'ї та друзів алкоголіків. Вона діє в рамках тих самих традицій, що й АА, і виконує 12 Кроків, які застосовують члени АА. До її складу входять люди з усіх верств суспільства, на кого впливає залежність їхніх дружин, чоловіків, коханих, сестер, братів чи батьків. Це дуже корисна навчальна та підтримувальна група, в якій люди діляться історіями та отримують відповіді на свої запитання.

Ал-Анон є програмою взаємної підтримки людей, життя яких постраждало через пиття члена сім'ї або близької особи. Обмінюючись спільним досвідом та застосовуючи принципи Ал-Анон, сім'ї та друзі алкоголіків можуть внести позитивні зміни в свої
особисті ситуації, незалежно від того, чи визнає алкоголік наявність алкогольної проблеми та чи звертається за допомогою.