Програма одужання

В Дім Преображення приймаємо тих які відповідають наступним критеріям:

  • Дім Преображення займається священниками, дияконами, монахами, монахинями та семінаристами для яких актуальною є проблема здовживання алкоголем, або наявні симптоми, що вказують на рецидив
  • Проблеми в одній або кількох сферах життя, які, правдоподібно, пов'язані зі вживанням алкоголю (Дивіться: Як пізнати чи є проблема?).

  • Психічний стан кандидата повинен бути таким, який не становитиме загрози для членів команди та інших учасників програми одужання в Домі Преображення. До програми не можемо допустити осіб із загостреними психічними захворюваннями.
З огляду на війну і тому, що у нас є кошти, ми далі не приймаємо коштів за учасників програми.

Скерування на програму:

Єпископи, ігумени та настоятелі монаших спільнот можуть скеровувати до нас осіб, які потребують допомоги. Особи, які бажали б отримати нашу допомогу, можуть і самостійно звертатися до Дому Преображення (мова йде саме про духовенство).
Дім Преображення відкритий для духовенства інших конфесій.


Нікому не відмовимо в допомозі, незважаючи на спроможність священника чи Єпархії оплатити лікування!

Будь-ласка дзвоніть, або пишіть на Вайбер: +38 (067) 313 34 74

Співпраця з Владиками УГКЦ

Дім Преображення намагається тримати тісний зв'язок з Владиками УГКЦ та з ігуменами монастирів. Ми вважаємо необхідним, щоб вони були повідомлені про нашу діяльність, поінформовані про хворобу алкоголізм та шлях одужання від нього, розуміли, як коректно скерувати священника чи монаха до нас та як найкраще їх підтримувати, коли вони починають жити тверезо.
Ми – Владика (або його представник), учасник програми одужання і член команди Дому Преображення – спільно працюємо над тим, щоб вибудувати хороші взаємини та успішну співпрацю задля ефективної допомоги тому, хто прямує до звільнення від хвороби. Наша мета – налагодити здорове співробітництво, щирість, довіру та взаємну повагу, щоби створити добрі умови для якісного та повного одужання.

Програма одужання:

Програма одужання в Домі Преображення побудована на основі духовних чеснот 12-ти Кроків Анонімних Алкоголіків. Учасник мусить визнати своє безсилля перед алкоголем та водночас прийняти правду про те, що його життя стало некерованим. Коли цей факт прийнято, праця над одужанням може починатися. Щоб процес одужання розвивався, слід повірити, що Бог своєю благодаттю може вирішити проблему з алкоголем, якщо до Нього щиро звернутися та передати себе повністю під Його опіку.
Програма включає: лекції, терапевтичні групи, індивідуальні зустрічі, ділення досвідом один з одним, індивідуальне планування, медитації, молитви і Богослужіння, працю з духівником, іконопис та інше рукоділля, участь у зборах Анонімних Алкоголіків, працю по 12-ти Кроках. Усе це підсилює та підтримує процес одужання. Проте основна праця – духовна. Це внутрішня зміна, яку учасник нашої програми мусить пройти, щоб осягнути тверезість та зберегти її протягом свого подальшого життя.
Адміністратор Дому Преображення Юрій Тарнавський розповідає про свій досвід одужання від алкогольної залежності і про працю Дому Преображення. Інтерв'ю було записано канадсько-українським телеканалом "Контакт" в Торонто, Канада.
Наша мета: створити тверезу спільноту
Успішна тверезість людини у великій мірі залежить від тверезої та здорової спільноти. Для цього наші зусилля та діяльність направлені не тільки на учасника програми, а на створення, зростання та розвиток тверезої духовної спільноти.

В чому наша особливість?

  • Допомагаємо з інтервенцією
  • Повернення до служіння
  • Одужання по 12-ти Кроках
  • Супровід і підтримка після інтенсивного етапу одужання
  • Індивідуальне та цілісне одужання – включає сильний духовний елемент
12 КРОКІВ АНОНІМНИХ АЛКОГОЛІКІВ

  1. Ми визнали, що ми були безсилими перед алкоголем, що наше життя стало некерованим.
    1
  2. Прийшли до віри, що Сила, могутніша за нас, може повернути нам здоровий розум.
    2
  3. Прийняли рішення передати свою волю і своє життя під опіку Бога, як ми розуміли Його.
    3
  4. Зробили ретельну та безстрашну моральну інвентаризацію самих себе.
    4
  5. Визнали перед Богом, перед собою та іншою людиною справжню природу своїх помилок.
    5
  6. Були повністю готові до того, щоб Бог усунув всі ці вади характеру.
    6
  7. Покірно попросили Його усунути наші недоліки.
    7
  8. Склали список усіх людей, кому ми заподіяли кривду, і сповнились бажанням відшкодувати всім їм завдані збитки.
    8
  9. Особисто відшкодовували заподіяну цим людям кривду, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або іншим.
    9
  10. Продовжували робити особисту інвентаризацію, і коли ми були неправі, відразу визнавали це.
    10
  11. Шляхом молитви і медитації шукали покращення свого свідомого контакту з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про пізнання Його волі щодо нас і силу виконати її.
    11
  12. Отримавши духовне пробудження, в результаті виконання цих кроків, ми намагалися донести цю звістку до алкоголіків і застосовувати ці принципи в усіх своїх справах.